Gaziantep Büyükşehir Belediyespor

Alt Yapı Koordinatörlüğü

 

Değerli Futbol Kamuoyu;

Bu yıl başladığımız Gaziantep Büyükşehir Belediyespor Alt Yapı Genel Koordinatörlüğü görevimizde yaptığımız değişikler ile akademi liginde, yetiştirdiğimiz ve profesyonel yaptığımız oyuncular ile sezonun Alt Yapı Koordinatörlüğü için verimli geçtiğini söyleyebiliriz.

Öncelikle futbolcu tarama ağımızı genişleterek bölgede birçok ilde söz sahibi ve haberdar olma yoluna gittik. Kendi şehrimizdeki taramalarımızda elde ettiğimiz futbolculara daha iyi bir futbol alt yapı eğitimi verme gayretinde olan ben, ekibim çocuklarımızın en iyi şartlarda futbol eğitimi almasını sağladık.

Futbol okulumuzda, sürekli futbol eğitim kalitemizi de bu yıl bir kademe daha yükselterek 260 kursiyere çıkarttık. Bu kursiyerlerin içinden U11-U12-U13 takımımıza futbolcular bulup onlara daha ileri eğitim vermeye başladık. Bu çalışmamız da inanılmaz bir başarı elde ettik.

A takımımıza Yücel Candemir, Ramazan Özkabak, Burak Canyurt, Harun Biçer, Nevres Demir, Abdulhaluk Aba, Emre Keleşoğlu, Mahmut Cin gibi futbolcularımızı profesyonel yaparak destek verdik.

Coca Cola Akademi Ligi Çukurova Grubunda U14-U15-U17 takımlarımız şampiyon olurken U16 takımımız ligi 3. Olarak tamamladı.

Amacımızın baştan beri Gaziantep futboluna ve Gaziantep’li çocuklarımıza katkı sağlamak olduğunu ve bu bölgeden, kendi özkaynaklarımızdan futbolcu kazanmak olduğu bilincinde çalışmalarımıza daha geniş kapsamlı devam edeceğiz. Futbolda fırsat eşitliği sağlayıp en uzak ilçemizdeki çocuklarımıza da ulaşacak futbol projeleri geliştiriyoruz. Bu projeleri bu sezondan itibaren hayata geçirerek daha fazla bir potansiyele sahip futbol alt yapısı oluşturma çabamız olduğunun bilinmesini isteriz.

Siz değerli Gaziantep futbol kamuoyunu bilgilendirerek gücümüzü bu şehrin çocuklarından aldığımızı bilmenizi isteriz.

Saygılarımla.

               

                   Faik Demir

                                                                             Gaziantep Büyükşehir Belediyespor
                                                                                    Alt Yapı Genel Koordinatörü