“ALT YAPIDA YENİ SAYFA AÇTIK

Büyükşehir Belediyespor Alt Yapı Genel Koordinatörü Faik Demir, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve Kulüp Başkanı Abdulkadir Gözegir ile Gaziantep’te alt yapıda yeni bir sayfa açtıklarını söyledi.

Yeni bir yapılanmaya gittiklerini ifade eden Demir, “Büyükşehir Belediyespor olarak yeni sezon öncesi Alt yapıda Antrenör kadromuzu artırdık. Antrenör sayımızı 19’a çıkarttık. Tüm branşlarda bu sezon başarının yanı sıra futbolcu yetiştireceğiz. Yeni bir yapılanma öncesi bana gelen tekilifi Kulüp başkanı Abdulkadir Gözegir’i kırmayarak kabul ettim. Uzun vadede 2-3 yıllık dönem içerisinde alt yapıdan Türk futboluna, Gaziantep’e ve Büyükşehir Belediyespor’a yeni yetenekli gençleri kazandıracağız. Alt yapıda kendi imkanlarımız doğrultusunda çalışmalarımızı yapıyoruz.

“FATMA ŞAHİN’E TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’e spora verdiği desteklerden dolayı teşekkür ediyoruz. Kulüp Başkanlığına sporu yakından tanıyan sıkıntılarını çok iyi bilen Abdulkadir Gözegir Başkanı getirerek isabetli bir karar aldı. Biz de göreve geldikten sonra başarılı bir sezon geçireceğiz. Bize bu görevi verenleri mahçup etmeyeceğiz. Kulüp Başkanı Abdulkadir Gözegir ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatma Şahin’e teşekkür ederim” dedi. “ALT YAPIDA YAŞ ORTALAMASINI DÜŞÜRECEĞİZ” Alt yapıda yaş ortalaması 20 yaşın üstünde olmaması gerektiğini belirten Faik Demir, “A 2 takımından geçen seneden kalma 21 yaşında futbolcularımız var. Büyük olan futbolcularımızı komşu illerdeki takımlara kiralık olarak göndereceğiz. Buradan boşalan yerlere yeni jenerasyonları adapte edeceğiz. Alt yapıda 21 yaşında futbolcu olmaz, alt yapıda en üst seviye 18 yaş olmalıdır.”

“SEYRANTEPE’YE GEÇECEĞİZ”

Alt yapı olarak Bayramdan sonra Seyrantepe’ye geçeceklerini vurgulayan Demir, Seyrantepe’de toplam 4 sahamız var. Bunlardan birisi Çim maç sahası, diğerleri ise suni çim antrenman sahası. Alt yapı olarak çalışmalarımızın bir kısmını burada, bir kısmını da Seyrantepe’de yapacağız” diye konuştu.

İŞTE ALT YAPI HOCALARI

U 21

Teknik Direktör: Faik Demir

Yardımcı Antrenör: Yusuf Aslan

Kaleci Antrenörü: Mustafa Özdemir

U 19

Teknik Direktör: Halil Demir

Yardımcı Antrenör: İmam Ali Göz

Kaleci Antrenörü: Orhan Oğuz

U 17: Erdal Aslan

U 16: Turgay Koçak

U 15: Ahmet Teke

U 14: Mustafa Aksoy

FUTBOL AKADEMİ EĞİTİM GRUBU

Vedat Özsoylu

Necmettin Ahneak

Kürşat Daloğlu

FUTBOL OKULU EĞİTİM GRUBU

Mehmet Albay

Cozan Demir

Adnan Aksoy

Uğur Eren

Birol Azgın

Ayhan Dervişoğlu

TÜM GRUPLAR KALECİ SORUMLULARI

Mustafa Özdemir

Orhan Oğuz

Adnan Aksoy